ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ráno ještě všichni rozespalí jsme nastoupili do autobusu. Protože byl autobus plný, tak jsme byli rádi, že zastavil v Janských Lázních a od paní Codrové jsme se dozvěděli něco z jejich historie.

Vyrazili jsme vzhůru k lanovce a po chvíli čekání nás vyvezla na Černou horu. Po cestě byli pod námi vidět odvážlivci, kteří zdolávali horu pěšky, lesy a nádherná panorámata, měli jsme opravdu krásné počasí. Prvním cílem byl vysílač, u kterého se celá třída vyfotila. Od vysílače jsme pokračovali krásnou přírodou k Černé boudě. Všichni si odpočinuli, nasvačili se a obdivovali krásný výhled. Od chaty jsme sešli prudký kopec a začala nám nejdůležitější část exkurze - rašeliniště, do kterých nikdo nespadl. Po dřevěné lávce jsme došli k vyhlídce na černohorská rašeliniště, která byla nádherně zbarvená do podzimních barev. Posvačili jsme u Kolínské chaty a pak nás čekalo už jen klesání do Pece pod Sněžkou. V Peci si všichni odpočinuli a pár odvážlivců si sjelo bobovou dráhu, což byl skvělý zážitek. Počasí se nám na chvíli zkazilo prudkým deštěm, ale netrvalo to naštěstí dlouho. Pak jsme sešli k autobusové zastávce a počkali si na autobus. V autobusu jsme si celkem unavení prohlédli fotky a tím skončila naše exkurze.

Počasí bylo nádherné, nikdo se neztratil, neviděla jsem nikoho zahodit papírek a nikomu se nic nestalo. Musím říci, že to byl opravdu povedený výlet, který jsme si s p. uč. Šecovou a p. uč. Codrovou užili.

Kateřina Radová 9. tř

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol