ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Vynášení Morany patří ke starým českým tradicím. Její pálení je spojeno s vítáním jara a teplejších dní.

Smrtná neděle, den kdy se má vynášet smrtka Morana, sice už byla, ale i u nás na Podharti rádi dodržujeme tradice. Proto se děti ze všech družinek v úterý 19. března, abychom se zbavili všeho zlého a připravili se na jaro, vydaly společným průvodem k místní loděnici.

Na konci putování jsme si o Moraně chvíli povídali a společně přeříkali básně, které se pojí s příchodem jara.

Poté jsme Moranu zapálili a po chvíli hodili do řeky, aby voda paní zimu odnesla.

Nikola Sacharuk 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol