Vynášení Morany patří ke starým českým tradicím. Její pálení je spojeno s vítáním jara a teplejších dní.

Smrtná neděle, den kdy se má vynášet smrtka Morana, sice už byla, ale i u nás na Podharti rádi dodržujeme tradice. Proto se děti ze všech družinek v úterý 19. března, abychom se zbavili všeho zlého a připravili se na jaro, vydaly společným průvodem k místní loděnici.

Na konci putování jsme si o Moraně chvíli povídali a společně přeříkali básně, které se pojí s příchodem jara.

Poté jsme Moranu zapálili a po chvíli hodili do řeky, aby voda paní zimu odnesla.

Nikola Sacharuk

Virtuální prohlídka školy

Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.