Poslední lednový den, den předávání pololetního vysvědčení byl pro třeťáky naší školy opravdu netradiční. Děti byly plny očekávání, jak jejich půlroční práce dopadla.

Školní lavice pro tento slavnostní den opustily. Jaké bylo překvapení, když se dozvěděly, že si vysvědčení předají v ZOO v pavilonu zvířat. Do poslední chvíle však nevěděly, jaká zvířata budou jejich hodnocení sledovat. Naše kroky nás nejprve zavedly k tučňákům a plameňákům. U krokodýlů a rybiček jsme naplnili své žaludky. U slonů jsme pozorovali, jak si důmyslně chobotem vyndávají jídlo z otvorů ve zdi, v tichosti jsme se podívali na mládě hrabáče kapského. A u mláďat jsme ještě chvíli zůstali. Spěchali jsme do dalšího pavilonu, kde se nám ukázalo mládě hrošíka liberijského. A už nás čekal pavilon nejvyšších zdejších obyvatelů. Krásné žirafí oči nás pozorovaly již při vstupu. A což teprve, když jsme od našich paní učitelek začali dostávat očekávaná vysvědčení. Chvílemi to vypadalo, že by žirafy také chtěly nějaké dostat. Po celou dobu strkaly své dlouhé krky až k nám. Předávání pololetních  vysvědčení se pro nás stalo opravdu velkým zážitkem.

Jana Paulusová Fišerová

Více fotografií najdete ve Fotogalerii.

Virtuální prohlídka školy

Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.