ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Doba adventu, kdy vrcholí přípravy na Vánoce, jsou hlavně pro děti dobou očekávání příchodu Ježíška a radosti z dárků.

A tak i jeden dárek čekal na žáky 3.A a 3.B, kdy se 15. prosince rozjeli na výlet do Třebechovic. Mnozí si nedovedli ani představit, jakou krásu zde uvidí. Čekal nás zde nádherný, téměř sedmimetrový dřevěný betlém s pohyblivými postavičkami. Uprostřed stojící jesličky s narozeným Ježíškem upoutaly pozornost všech dětí okamžitě. Poutavý příběh o vzniku betlému poslouchali všichni. Podívat se na překrásné dílo i ze zadní strany a vidět ozubená kola, která důmyslně pohybují figurkami, byl pro mnohé překvapením. Součástí prohlídky byly i malé betlémy z různých zemí světa. Co ale děti též zaujalo, byla i interaktivní výstava, kde si mohly vyzkoušet, jak rozpohybovat jednotlivé postavičky. Nemohla chybět ani krátká zastávka u upomínkových předmětů.

Cesta zpět nám rychle utekla. V každém zůstaly krásné vzpomínky na dnešní den. Moc se nám výlet líbil a nyní už se těšíme na Vánoce ve škole i doma v kruhu rodiny.

J. Paulusová Fišerová

trebechovice

 Všechny fotky najdete ve >> Fotogalerii <<

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol