ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Žáci 4. B si již v loňském školním roce slíbili, že prožijí jednu noc ve škole. Všichni se moc těšili a společně si připravili třídu na "školní" spaní.

Na úvod jsme se vypravili se zásobami jídla do kuchyňky a začali připravovat obložené talíře. Přestože všichni neustále ochutnávali, talíře jsme "dozdobili" a pustili se do večeře. Po vydatné večeři se všichni těšili na hry. Chvilku jsme si odpočinuli a vydali se na procházku k lesu, cestou zpátky dobrovolníci (a byla jich většina) proběhli stezku odvahy. Osvěženi noční procházkou jsme se vrátili do školy. Uvařili jsme si dobrý čaj s medem a zazpívali vánoční koledy. Čas utíkal jako voda my se pustili do soutěžení. Rozdělili jsme se na tři družstva a závodili, které družstvo vytvoří nejdelší vánoční řetěz. Nejdelší řetěz měřil 750cm, druhé místo získal metr dlouhý 640cm a na třetím místě řetěz dlouhý 510cm. Odměnu získaly všechny děti Průběžně jsme jedli dobroty a vitamíny od maminek a paní učitelek. Nesměla chybět ani pohádka. Jedna skupina sledovala film na interaktivní tabuli a druhá další vánoční příběh ve třídě. Někteří si hráli hry. Příjemně unaveni jsme se zachumlali do "spacáků"a brebtali a brebtali. Ráno následovala snídaně, úklid a vypravili jsme se za překvapením. Od měsíce října probíhá u nás ve třídě "literární čajovna", při které si vaříme čaj, zapalujeme svíčky, čteme své oblíbené knížky, čtenářské deníky a vyprávíme. Tentokrát pro nás byla připravena literární čajovna v Cukrárně U Pastvů. Manželé Pastvovi nám otevřeli již v 10hod a připravili vánočně vyzdobené stoly se svíčkami. Plni očekávání jsme se posadili a začali ve dvojicích číst knížky, které paní učitelka přinesla z naší minulé besedy v knihovně MIKEŠE a BUBÁCI A HASTRMANI. Zatímco jsme četli a vyprávěli, paní Pastvová nám uvařila dobrý čaj a po čtení nám přinesla karamelovou kostku – mňam. To, ale nebylo všechno, ještě jedno překvapení si pro nás připravil náš spolužák Toníček Lahučký. Bylo to překvapení "vlastivědné". Přečetl nám referát o Zlínském kraji a v závěru následovala ochutnávka pravého FRGÁLU. Pokud nevíte, co to je, tak vám prozradíme, že kulatý výborný koláč. S plnými bříšky, krásně unaveni jsme se rozloučili, poděkovali manželům Pastvovým za laskavost, dobrůtky, vánoční výzdobu pro naši „literární čajovnu“ a vydali se zpět do školy. Naše předvánoční spaní skončilo a příští týden pro nás paní uč. připravují další překvapení.

Žáci 4. B tř. uč. Mgr. I. Pešťáková a paní vychovatelka H. Pfeiferová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol