ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ráno v 7:10 jsme měli sraz na vlakovém nádraží. Zde jsme dostali každý číslo, které jsme si museli zapamatovat, abychom se neztratili.

Ve vlaku byla velká legrace, byl tam i minibar, kde jsme si mohli koupit drobné občerstvení - někdo sušené červy a cvrčky, někdo spíš sladkou dobrotu. Smáli jsme se, jedli, hráli hry a povídali si.

V Praze jsme absolvovali komentovanou prohlídku po židovských památkách s průvodkyní. Dozvěděli jsme se informace o životě, tradicích a zvycích židovského obyvatelstva. Navštívili jsme synagogy i židovský hřbitov.

Po naučné části exkurze jsme dostali na Staroměstském náměstí rozchod. Vytvořili jsme si skupinky a šli jsme nakupovat, do KFC, prohlédnout si stánky. Za hodinu a půl jsme se sešli u Mariánského sloupu, kde náš spolužák Štěpán chytil holuba. Cestou na nádraží jsme pořádně zmokli a vypadali jako zmoklé slepice. Potom jsme vyrazili směrem k nádraží a hurá domů.

Den jsme si moc užili, spoustu jsme se toho naučili. Děkujeme za krásný výlet panu učiteli Novotnému,  paním učitelkám Šecové a Křivánkové a paní asistentce Jarošové.

Veronika Zbrásová, Lucie Sedláková, Hana Davidová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol