ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V pondělí 20. 2. 2023 vyrazila třída 7.B na lyžařský výcvik na Niklův vrch nedaleko Malé Úpy.

Hned po příjezdu jsme vyložili všechny věci na sněžný skútr, který nám je odvezl téměř kilometr daleko a do kopce. To bychom nechtěli nosit sami. Odpoledne proběhl výcvik na běžkách. Cestou jsme viděli Sněžku a vysílač na Černé hoře (nikoli Ještěd). Někteří stáli na běžkách prvně, ale vedli si velmi dobře. V úterý nám počasí přálo, sněhové podmínky na sjezdovce přímo u chaty byly téměř ideální.  Další dny již nebyl dostatek sněhu. Ve středu jsme šli obhlédnout okolí Pomezních bud. Ušli jsme 12 km a večer jsme se rozhodli, že ve čtvrtek pojedeme lyžovat právě na Pomezky. Rozdělili jsme se do 4 skupin a vyrazili na sjezdovky. Každé družstvo mělo svého učitele a za krásného počasí jsme vylepšovali styl. V pátek jsme opět vyrazili na lyže, potom jsme se odměnili v bufetu na sjezdovce.  Každý den nám učitelé hodnotili pokoje a každý večer jsme hráli zábavné hry, při kterých jsme se ještě více poznali. V sobotu jsme jeli domů, ale kvůli kalamitě a uvízlému kamionu měl autobus zpoždění.

Lyžák jsme si moc užili a děkujeme učitelům a kuchaři za všechno!

Za 8.B Žaneta Valová a Veronika Klémová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol