ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V pondělí s krásným datem 12. 12. 2022 se 4. třída spolu s 5. A vydala na výlet do vánoční Prahy.

Žáci kromě prohlídky Pražského hradu přijeli také nasát vánoční atmosféru našeho hlavního města, k níž dokonale přispěl i čerstvě napadaný sníh. Po příjezdu se obou tříd ujali zkušení průvodci, kteří nás spolu s atraktivním výkladem, obohaceným o mnoho zajímavostí, provedli nejprve nádvořími hradu. Následně jsme prošli celou Katedrálu sv. Víta, v níž jsme kromě překrásných vitráží a impozantní výzdoby spatřili hrobky českých králů i některých našich světců. Ve Vladislavském sále jsme si prohlédli repliky korunovačních klenot i místo, kde prezident každoročně předává státní ocenění. Prohlídku jsme završili procházkou skrz Zlatou uličku zakončenou mučírnou, v níž jsme zhlédli mnoho starých mučících nástrojů. Na závěr našeho výletu jsme se prošli vánočními trhy, zahřáli se teplým nápojem a obohaceni mnoha novými informacemi jsme se těšili, až se znovu ocitneme pěkně v teple našich domovů.

Mgr. Pavla Řezníčková, Mgr. Ivana Pešťáková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol