Office 365 přihlášení

Ve středu 16. listopadu vyrazila devátá třída vlakem do Liberce. Po příjezdu nám moc nepřálo počasí, takže naše první kroky vedly do nově zrekonstruovaného Severočeského muzea. Prohlédli jsme si mnoho zajímavých sbírek a některé exponáty jsme si mohli i vyzkoušet.

Naše další cesta vedla do centra a během procházky jsme se mohli podívat na nejvýznamnější liberecké památky – galerii, radnici, divadlo nebo Valdštejnské domky, což jsou nejstarší domy v Liberci. Pauzu na oběd jsme strávili v nákupním centrum a před námi byla poslední část exkurze, která se nesla ve znamení holocaustu. Absolvovali jsme zajímavou přednášku, kterou vedla členka místní židovské obce, a díky ní jsme si mohli prohlédnout i zdejší synagogu. Potom jsme se zúčastnili pietní akce pokládání Stolpersteinů, neboli kamenů zmizelých.

Cestu zpět na nádraží jsme si zpestřili tím, že jsme hledali další Stolpersteiny, kterých je v Liberci opravdu hodně.

Domů jsme dorazili maličko promrzlí, protože ani pří zpáteční cestě na nádraží nám počasí nepřálo, ale i přesto se těšíme na další exkurzi :).

Anna Vyšanská, 9.A

Virtuální prohlídka školy

Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.