ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

Dne 9. 1. 2012 navštívili žáci 5. třídy městskou knihovnu Slavoj, aby se seznámili s některými díly českého spisovatele, dramatika, scénáristy a režiséra Miloše Macourka.

Z připravené tajenky se žáci dozvěděli název jedné z Macourkových pohádek a tuto pohádku si pak společně přečetli. Seznámili se také s rozdíly mezi lidovou a autorskou pohádkou a měli možnost si takovou krátkou moderní pohádku sami vymyslet: "Velké bílé vejce se rozhodlo, že půjde do světa. Šlo kolem modré kytičky. Šlo tak dlouho, až byla tma jako v pytli. Najednou vyšel měsíc a vejce začalo z hvězd číst svoji budoucnost. Ráno se vzbudilo, kouklo se na hodinky a šlo dál. Cestou potkalo včelky, které poprosilo o trochu medu. Včelky se ho zeptaly, kam jde a vajíčko řeklo, že jde procestovat celý svět. Včelky mu poradily, aby šlo do Prahy, kde je největší letiště a odletělo z Prahy do Říma. V Římě bylo nádherné počasí, a tak si vajíčko řeklo, že půjde na pláž. Nemohlo se dočkat, až přijede domů a bude to vyprávět ostatním vajíčkům."

žáci 5. třídy a Mgr. Klára Havlíčková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol