ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Dne 9. 1. 2012 navštívili žáci 5. třídy městskou knihovnu Slavoj, aby se seznámili s některými díly českého spisovatele, dramatika, scénáristy a režiséra Miloše Macourka.

Z připravené tajenky se žáci dozvěděli název jedné z Macourkových pohádek a tuto pohádku si pak společně přečetli. Seznámili se také s rozdíly mezi lidovou a autorskou pohádkou a měli možnost si takovou krátkou moderní pohádku sami vymyslet: "Velké bílé vejce se rozhodlo, že půjde do světa. Šlo kolem modré kytičky. Šlo tak dlouho, až byla tma jako v pytli. Najednou vyšel měsíc a vejce začalo z hvězd číst svoji budoucnost. Ráno se vzbudilo, kouklo se na hodinky a šlo dál. Cestou potkalo včelky, které poprosilo o trochu medu. Včelky se ho zeptaly, kam jde a vajíčko řeklo, že jde procestovat celý svět. Včelky mu poradily, aby šlo do Prahy, kde je největší letiště a odletělo z Prahy do Říma. V Římě bylo nádherné počasí, a tak si vajíčko řeklo, že půjde na pláž. Nemohlo se dočkat, až přijede domů a bude to vyprávět ostatním vajíčkům."

žáci 5. třídy a Mgr. Klára Havlíčková

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol