Office 365 přihlášení

V pátek 7. října. 2022 se v Trutnově konalo okresní kolo soutěže  T – PROFI, které organizuje Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje. Je to celorepubliková soutěž zaměřená na sestavování polytechnické stavebnice Merkur.

Úkolem soutěžících je v co nejkratším čase sestavit funkční pohyblivý model dle soutěžního zadání – závěsný kolotoč. Výrobek musel být sestavený dle přiloženého manuálu a plně funkční (otáčet se a pohybovat se.

Naše družstvo bylo složeno ze 3 žáků 5. třídy ZŠ Podharť  (B. Bäumeltová, A. Vaňura, F. Říha),  3 studentů SPOŠ Dvůr Králové n. L. a zástupce z naší sponzorské firmy Vitesco technologies Trutnov, který mohl soutěžícím radit, ale nesměl pomáhat.

Po dvou a půl hodinách spolupráce se nám podařilo sestavit zadaný úkol. Porota hodnotila rychlost, kvalitu zpracování a důslednost v dodržení technických detailů.
Cílem této soutěže byla podpora zájmu o technické obory, budování povědomí o firmě a rozvoj spolupráce škol a firem.

Mgr. J. Šecová

Virtuální prohlídka školy

Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.