ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Vyjet si do hor za sněhem, užít si zimních radovánek, pobýt na čerstvém vzduchu a dozvědět se něco o Krkonoších..., to vše si zasloužila po půlročním studijním tempu 4. A ve dnech 12. a 13. ledna 2012.

Autobus nás dopravil ze Dvora Králové n. L. až do Maršova, odkud jsme po "žluté" vyrazili směr Rýchorská bouda. Zhuštěné vrstevnice na mapě napovídaly nelehkou zkoušku naší fyzičky, což se už v 1. třetině 3,5 km pochodu vzhůru lesním "krpálem" ukázalo a úsměv na tváři mizel postupně s přibývajícími metry všem. Odměnou nám v cíli bylo teplé přivítání v podobě plných hrnků horké čokolády se šlehačkou. Příjemný pobyt na Rýchorské boudě v Krkonošském středisku ekologické výchovy - KSEV nabízel spoustu aktivit. Vedle pěkné, názorné a poučné besedy o KRNAPU si žáci vybrali z velké nabídky lidových řemesel drátkování a malování na dřevo. Součástí pobytu byla i výzdoba přednáškového sálu obrázky, které vznikly již na podzim v rámci soutěže "Podzimní les". V této soutěži bylo vybráno 6 prací žáků naší třídy. Obrovským překvapením pro nás všechny byla praktická ukázka zimní techniky, která se používá pro úpravu lyžařských tratí a dopravu zavazadel. Děti si mohly "osedlat" 120 koňového Artic Cata a 6 tunovou rolbu Kasbohrer. No komu z nás se poštěstí takový zážitek! Nejvýchodnější hřeben Krkonoš byl svědkem také pořádné "koulovačky", která byla zakončena výstupem na sněhovou horu. Co víc psát? To se musí zažít...

Rádi bychom tímto poděkovali pracovníkům Rýchorské boudy a správě KRNAPU za všechny zážitky.

Mgr. E. Lahučká, Bc. M. Kuchařová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol