ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Během dvou dnů postupně navštívily naše obě osmé třídy chemické laboratoře SPOŠ ve Dvoře Králové nad Labem.

Žáci měli možnost pracovat v laboratořích oboru aplikované chemie, který se na škole vyučuje.

Seznámili se s redoxními reakcemi, pomocí kterých si vyčistili donesené stříbrné šperky a vyrobili si chemický semafor. Naučili se, co znamená redukce a co oxidace, které chemikálie tyto děje mohou vyvolat, poznali nový typ indikátoru, ohřívali látky plynovými kahany, odměřovali na vahách a v odměrném válci. Jedna třída se pak v odborné učebně oboru kybernetická bezpečnost zabývala šiframi, kybernetickými hrozbami a podvodnými praktikami na internetu. Druhá třída v chemických laboratořích analyzovala obsah alkoholu v nápoji pomocí aktivního uhlí s využitím filtrace a důkazové reakce ethanolu. Vyzkoušeli si analýzu barviv z roztoku chromatografií, která se jim krásně vydařila.

Děkujeme všem vyučujícím SPOŠ, kteří se nám po oba dny věnovali.

Marta Mokrá, učitelka chemie

 

 

Více fotografií najdete ve fotogalerii.

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol