Virtuální prohlídka školy

Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Během dvou dnů postupně navštívily naše obě osmé třídy chemické laboratoře SPOŠ ve Dvoře Králové nad Labem.

Žáci měli možnost pracovat v laboratořích oboru aplikované chemie, který se na škole vyučuje.

Seznámili se s redoxními reakcemi, pomocí kterých si vyčistili donesené stříbrné šperky a vyrobili si chemický semafor. Naučili se, co znamená redukce a co oxidace, které chemikálie tyto děje mohou vyvolat, poznali nový typ indikátoru, ohřívali látky plynovými kahany, odměřovali na vahách a v odměrném válci. Jedna třída se pak v odborné učebně oboru kybernetická bezpečnost zabývala šiframi, kybernetickými hrozbami a podvodnými praktikami na internetu. Druhá třída v chemických laboratořích analyzovala obsah alkoholu v nápoji pomocí aktivního uhlí s využitím filtrace a důkazové reakce ethanolu. Vyzkoušeli si analýzu barviv z roztoku chromatografií, která se jim krásně vydařila.

Děkujeme všem vyučujícím SPOŠ, kteří se nám po oba dny věnovali.

Marta Mokrá, učitelka chemie

Více fotografií najdete ve fotogalerii.

Office 365 přihlášení