V pondělí 18. 2. 2019 žáci 1. tříd navštívili Městskou knihovnu Slavoj u příležitosti slavnostního Pasování na čtenáře. Děti přivítal nešťastný král Abecedník, kterému zmizela některá písmenka z pohádkových knížek. Písmenka z knížek vyjídal skřítek Písmenkožrout. Knížky mohly zachránit jedině děti vyluštěním hádanky a doplněním chybějících písmenek do básničky. Tento úkol zvládly hravě. Písmenkožrout z knihovny utekl a písmenka se vrátila zpět do knížek. Na závěr král Abecedník pasoval naše prvňáčky na čtenáře a odměnil je průkazkou čtenáře a pamětním listem. Dopoledne prožité v knihovně se dětem líbilo a už se těší na dubnovou návštěvu dětského oddělení.
Mgr. M. Kubicová a Mgr. D. Šrámková