ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

V pátek ráno v 6:45 jsme se všichni (němčináři a paní učitelky- Lahučká a Šturmová) shromáždili před školou a netrpělivě vyhlíželi autobus, který přijel v 7:00 hodin a měl za úkol nás dovézt do německého města jménem Bautzen a poté do nedaleké vesničky Kleinwelka.

V autobuse jsme se řádně usadili, a protože cesta tam (i zpět) trvala okolo 3hodin, zpříjemnili jsme si ji krásným, u někoho falešným, zpěvem, různými filmy a také jsme mávali na kolem jedoucí, převážně Němce. Po příjezdu jsme zaparkovali a šli do Saurierparku (dinopark), kde byli kromě úžasně velkých dinosauřích modelů i pravěcí lidé a živé lamy. Ty nás ale nenadchly, protože neplivaly, jak jsme očekávali. Zde v parku jsme udělali pár krásných fotek s dinosaury, prohlédli si zajímavý strom a pár odvážných zájemců se v areálu svezlo na dlouhé skluzavce. Poté jsme si šli dát něco malého k obědu, ale protože nejsme, zatím, v němčině žádní profesionálové, byly našimi nejpoužívanějšími slovy: "danke", "bitte", neslušné "scheiße" a "achtung die Kurve" – při sjíždění zatáček velké skluzavky. Vše bylo zajímavé a zábavné, jako když si Adéla chtěla objednat zmrzlinu a my ji poradili: "bitte, ein hill Eis..." ...trochu němčiny, trochu angličtiny, paní nám asi nerozuměla, ale zmrzlinu dostala. Nebo když Lenka místo lahodných vaflí dostala nedodělané těsto palačinek, nenechala si to vůbec líbit a reklamovala německy, jak se dalo. Po dinoparku následovala návštěva velkého přírodního bludiště, ve kterém většina z nás zabloudila a nemohla ven, což bylo vtipné. Ale když jsme se z tujkového bludiště vymotali, čekala nás obrovská a dlouhá skluzavka ven, která byla prudká, ale zábavná. I tady se nám velmi líbilo. Celý páteční výlet za hranice Čech byl báječný. Byli jsme hodní a užili si spoustu zábavy. A počasí také přálo. Tak pevně věříme, že nás paní učitelky zase někam vezmou...

Danke schön.

žákyně 7. třídy Aneta Baudyšová, Káťa Lahučká

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol