ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

V pátek ráno v 6:45 jsme se všichni (němčináři a paní učitelky- Lahučká a Šturmová) shromáždili před školou a netrpělivě vyhlíželi autobus, který přijel v 7:00 hodin a měl za úkol nás dovézt do německého města jménem Bautzen a poté do nedaleké vesničky Kleinwelka.

V autobuse jsme se řádně usadili, a protože cesta tam (i zpět) trvala okolo 3hodin, zpříjemnili jsme si ji krásným, u někoho falešným, zpěvem, různými filmy a také jsme mávali na kolem jedoucí, převážně Němce. Po příjezdu jsme zaparkovali a šli do Saurierparku (dinopark), kde byli kromě úžasně velkých dinosauřích modelů i pravěcí lidé a živé lamy. Ty nás ale nenadchly, protože neplivaly, jak jsme očekávali. Zde v parku jsme udělali pár krásných fotek s dinosaury, prohlédli si zajímavý strom a pár odvážných zájemců se v areálu svezlo na dlouhé skluzavce. Poté jsme si šli dát něco malého k obědu, ale protože nejsme, zatím, v němčině žádní profesionálové, byly našimi nejpoužívanějšími slovy: "danke", "bitte", neslušné "scheiße" a "achtung die Kurve" – při sjíždění zatáček velké skluzavky. Vše bylo zajímavé a zábavné, jako když si Adéla chtěla objednat zmrzlinu a my ji poradili: "bitte, ein hill Eis..." ...trochu němčiny, trochu angličtiny, paní nám asi nerozuměla, ale zmrzlinu dostala. Nebo když Lenka místo lahodných vaflí dostala nedodělané těsto palačinek, nenechala si to vůbec líbit a reklamovala německy, jak se dalo. Po dinoparku následovala návštěva velkého přírodního bludiště, ve kterém většina z nás zabloudila a nemohla ven, což bylo vtipné. Ale když jsme se z tujkového bludiště vymotali, čekala nás obrovská a dlouhá skluzavka ven, která byla prudká, ale zábavná. I tady se nám velmi líbilo. Celý páteční výlet za hranice Čech byl báječný. Byli jsme hodní a užili si spoustu zábavy. A počasí také přálo. Tak pevně věříme, že nás paní učitelky zase někam vezmou...

Danke schön.

žákyně 7. třídy Aneta Baudyšová, Káťa Lahučká

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol