ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Dne 8. 6. 2012 se žáci ze 4. B vypravili na turistický výlet. Sešli jsme se ráno u školy a vydali se kolem nemocnice, podél lesa k přehradě, kde jsme měli domluvenou prohlídku s výkladem.

U lesa jsme se rozdělili na skupinky, protože náš výlet byl nejen turistický, ale i přírodovědný a vlastivědný. Cestou jsme sbírali různé přírodniny, všímali si krajiny a vše pečlivě zapisovali. Když jsme přišli na přehradu, čekal nás tady pan Fejk, který nám vyprávěl o historii vzniku přehrady a také vysvětlil, proč se přehrady budují. Prohlédli jsme si přehradu i „zevnitř“. Žáci měli hodně dotazů, byli se podívat i na netopýry. Rozloučili jsme se a vypravili se na druhou stranu přehrady, kde jsme viděli, jak rybáři vylovili kapříka. Při zpáteční cestě jsme se těšili na rozcestí, kde jsme vytvářeli domečky z mechu, kamenů a větví. U školy jsme se rozloučili a těšili se na pondělí. V pondělí jsme pokračovali v práci ve skupinách. Vytvořili jsme mapy pochodu, zakreslili budovy a orientační body naší cesty, nalepili a popsali přírodniny a při českém jazyce jsme napsali skupinové slohové práce. Náš výlet na přehradu se vydařil.

žáci 4. B a tř. uč. Mgr. Ivana Pešťáková

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol