ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

V pondělí 18. 6. 2012 jsme se 3. B vyrazili na sportovní výlet do Adršpašsko-Teplických skal. V 8:00 hod. jsme si dali sraz na autobusovém nádraží a autobusem jsme dojeli do Trutnova.

Z Trutnova nás čekala cesta vlakem do Janovic u Trutnova, odkud jsme vyrazili po turistické značce do Teplických skal. Cestou jsme se posilnili a zahráli si hry na „Strážce“, „Magické číslo“ atd. Skrz Vlčí rokli jsme občas po náročných výstupech a sestupech došli až do Adršpašských skal. Nakoupili jsme oblíbené suvenýry a dopřáli si nanuky a zmrzlinu, skočili jsme na vlak a vydali se zpět k domovu. Nutno podotknout, že za tento sportovní výkon při 30°C by se nemusel stydět lecjaký žák z 2. stupně.

Ve čtvrtek 21. 6. 2012 jsme vyrazili na druhý školní výlet. Opět jsme měli sraz na autobusovém nádraží a autobus nás dovezl tentokrát do Nové Paky. Odtud jsme šli po turistické značce skrz Přírodní park Sýkornice. Cestou jsme obdivovali dva Novopacké vodopády – malý a velký. Posilnili jsme se a znovu přišla řada i na několik her, u kterých jsme zažili spoustu legrace. Za příznivého počasí jsme došli až na hrad Pecka. Zakoupili jsme nějaké suvenýry a absolvovali jsme prohlídku černé kuchyně, mučírny a 3 rytířských sálů. Výklad byl přiměřený naší věkové kategorii, a tak si děti spoustu zajímavostí zapamatovaly. Po opětovném se posílení jsme náš krásný a pohodový výlet zakončili sladkou tečkou v podobě chladivé zmrzliny. Ještě před odjezdem jsme napsali a poslali pohlednice našim nemocným kamarádům, kteří s námi nemohli jet. Nakonec jsme nastoupili do autobusu, který nás dovezl zpět do Dvora Králové n. L. Rodiče přivítaly spokojené úsměvy výletníků.

Mgr. Lenka Paťavová

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol