ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Dne 8. 6. 2012 se žáci 3. B vydali autobusem do Kuksu, aby zde strávili dopolední vyučování. Jako první je v rámci prvouky – "Člověk a jeho zdraví" čekala prohlídka historické lékárny Hospitalu.

Největším zážitkem pro ně byla výroba léčiv, u kterých žáci strávili dobrou půlhodinku. V hmoždíři drtili cukr na prášek, na dobové kase markovali ceny za nákup léčiv, pomocí dřevěné palice a v dobovém stroji lisovali pilulky ze škrobu a cukru, pečlivým rozválením modelíny a jejím následným překrojením vytvořili jiné tvary pilulek a naposledy si vyzkoušeli vylisovat čípky z parafinu.

Nasvačeni a obtěžkáni nakoupenými suvenýry se žáci vydali do Stanovic, kde prošli Křížovou cestu 21. století, vyplnili pracovní listy, prakticky si ukázali poskytnutí první pomoci při zlomenině či odřenině a zahráli si několik her. Ze Stanovic došli do Žirče, odkud se vlakem vrátili zpět do Dvora Králové nad Labem.

Mgr. Klára Havlíčková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol