ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

V letošním posledním školním týdnu jsme podnikli pěší výlet z Podharti na přehradu Les Království. Vzdálenost cca 5 km, která se normálně dá zvládnout kolem jedné hodinky, jsme absolvovali v poněkud delším čase a chůzi jsme prokládali sběrem lesních plodů.

Na přehradě se nás ujal hrázný, pan Rostislav Fejk, který nás přivítal, seznámil s technickými údaji a historií přehrady. Prohlídku jsme zahájili dole pod hrází, prošli jsme revizní štolou a také jsme vyrušili spící netopýry, kteří mají uvnitř hráze své bydliště.

Na povrchu jsme si prohlédli šachtové přelivy, kterými voda odtéká při velkých povodních, kdy už nestačí normální kapacita propustí. Zatím naposledy taková situace nastala v březnu 2000, tedy v roce, kdy se většina dnešních výletníků narodila.

Dále jsme viděli vodní elektrárnu a dům hrázného s věžičkou a prošli jsme si okolí celé přehrady.

Zpáteční cestu jsme pojali trochu jinudy, aby to nebyla nuda, borůvky jsme však nevynechali.

třídní učitelka Mgr. Marta Mokrá

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol