Zachytit stáří člověka, vitalitu, elán, postoj k životu, jeho zájmy a potřeby, to byl námět výtvarné soutěže "Šťastné stáří očima dětí". Do ní se zapojilo 200 škol z celé České republiky.

Odborná porota s předsedou, akademickým malířem Kristianem Kodetem, vybrala z 1200 přihlášených prací i obrázky dětí z naší školy. Šimon Janák z 2. A získal se svou prací 3. místo a Nicol Šormová z 3. A - 5. místo. Ocenění s pěknými dárky jim bylo předáno v úterý 9. října v Praze. Slavnostní vyhlášení proběhlo v krásném prostředí bývalého klášterního refektáře Opatství Emauzy za účasti 1. místopředsedy Senátu PČR Přemysla Sobotky, ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka a akademického malíře Kristiana Kodeta. Z nejlepších obrázků oceněných autorů bude uspořádána putovní výstava, která bude instalována na různých místech po celé republice. Oceněným žákům gratulujeme a přejeme další zajímavou tvorbu.

Hana Pfeiferová, učitelka výtvarné výchovy

Office 365 přihlášení

Copyright © ZŠ Podharť 2020. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.