ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Facebook

logo facebooku

Škola pohledem dětí

Anglická knihovna

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 

 

Chodil od 1. třídy do školní družiny. Vždycky chtěl papír a tužku, že mi něco namaluje. Jmenuje se Šimon Kiriakovský.

Dnes je žákem 9. třídy Základní školy Podharť. Úspěšně složil zkoušky a byl přijat na prestižní střední školu, při jejímž zrodu stál sám podnikatel Baťa. Střední uměleckoprůmyslová škola v Uherském Hradišti byla založena již v roce 1939, mezi její učitele patřil i známý sochař Vincenc Makovský.

Malý Šimon od malička rád maloval, nejraději zvířátka. I postavičky byly něčím zajímavé. Jeho obrázky nepostrádaly vtip, fantazii a vždy působily vesele. Jeho cesta od výtvarného kroužku při škole měla od počátku vzestupnou tendenci. Jeho práce dodnes zdobí školní družinu. Šimon sbíral úspěch za úspěchem, ať už to bylo v regionu, či ve velké konkurenci národních soutěží, jako byly Krkonoše očima dětí, Příroda kolem nás, Barevný svět, Co jsem viděl v Betlémě a v soutěžích, které pořádala ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Jedním z velkých úspěchů bylo 2. a 3. místo v národní soutěži Svět filmu v dětské kresbě. Soutěž se konala ve Zlíně. S obrázkem pohádky "Obušku z pytle ven" získal krásné 2. místo. Odměnou Šimonovi byla nejen účast na vyhodnocení soutěže ve Zlíně a setkání se zajímavými herci, ale byl to především týdenní pobyt ve Zlíně a zasedání v dětské porotě. Hodně úspěchů i do budoucna!

Vychovatelka a vedoucí kroužku Hana Pfeiferová

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2020. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.