Základní škola Podharť úspěšně reprezentovala na okrskovém kole ve florbalu. Do boje jsme vyslali čtyři družstva a obsadili tak všechny kategorie. Prvním zúčastněným týmem byli starší chlapci. Tým měl ambice především díky téměř profesionálnímu hráči Nikolasi Osifčinovi. Jenže on sám na to nestačil, a i přes veškerou snahu a osm nastřílených branek mužstvo nespasil. Ve hře nám chyběl týmový duch a soupeři si chytře hlídali našeho nejnebezpečnějšího hráče a nedali mu prostor. Skončili jsme na šestém místě z osmi týmů. Naopak jako poslední se představila děvčata z osmé a devátých tříd. Výkony byly běhavé, snaživé a bojovné. Připsali jsme si dvě výhry, jednu remízu a jednu prohru, což nám díky horšímu skóre stačilo „pouze“ na třetí místo. První místo obsadilo družstvo Gymnázia DK, které táhly naše bývalé žákyně.
Mladší chlapci srdnatě bojovali v turnaji šesti družstev. Velká bojovnost, odhodlání a radost ze hry stačily na třetí – spravedlivé místo. Největší ovace všech zaznamenala mladší děvčata, která díky týmové spolupráci, ale hlavně díky podharťské běhavosti a nezničitelnosti, dosáhla na metu nejvyšší, a to zlatou, právem zaslouženou příčku. Tento tým mladších dívek postoupil do okresního kola, které se koná 14. listopadu ve Strži. Budeme držet palce!
Mgr. V. Hulík

Office 365 přihlášení

Copyright © ZŠ Podharť 2020. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.