V pátek 11. března, i přes nepřízeň počasí, jsme se vypravili do Archeoparku  Všestary. Byli jsme rádi, že nesněží,

protože jsme měli slíbený program venku i uvnitř. Vnitřek budovy byl rozdělen na tři části, „Podsvětí, Svět a Nebe“. Prohlídku jsme začali podsvětím, kde jsme mohli vidět kostry pravěkých lidí, mamutí kly, jeskynní malby a hliněné nádoby. V prostředním patře jsme si prohlédli galerii s pravěkými nástroji, nádobami a zbraněmi a také jsme měli možnost vidět model života pravěkých lidí. Z třetího patra byl pěkný pohled na celou vesnici i galerii.
V druhé části programu jsme si mohli vyzkoušet lovit oštěpem a lukem, rozdrtit obilná zrna, nabrousit nástroje, tesat sekerou, vrtat díru do mušle a řezat kůži. Za odměnu jsme dostali obilné placky pečené na kameni a mohli jsme si koupit zajímavé suvenýry. Těšíme se na příští návštěvu v létě.

žáci 4. třídy Jakub a Standa Serbouskovi a Nela Šedivá