ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

V rámci podpory péče o zdraví a zdravého životního stylu se děvčata z osmých a devátých tříd seznámila s preventivním programem Mamma help.

Mamma help je sdružení pacientek s nádorovým onemocněním prsu (www.mammahelp.cz). Studentky Vyšší odborné školy zdravotnické z Hradce Králové nejdříve v rámci své prezentace vysvětlily základní pojmy týkající se karcinomu prsu. Popsaly anatomii prsní žlázy, jmenovaly rizikové faktory a možné příčiny vzniku karcinomu prsu. Dále dívky seznámily s diagnostikou, především s mamografickým screeningem, s příznaky karcinomu prsu a s léčbou. Hlavní část přednášky byla věnována metodě samovyšetření prsů a jejím jednotlivým fázím v pořadu prof. MUDr. Jitky Abrahámové z Onkologické kliniky Thomayerovy nemocnice v Praze (www.MojeMedicina.cz). Na závěr měla děvčata možnost nahlédnout do informačních materiálů mamologických poraden a prostor byl i na případné otázky. 

Mgr. Marta Mokrá

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.