ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

V pátek 17. 4. jsme v tomto školním roce naposledy navštívili Střední školu informatiky a služeb v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v rámci Královéhradeckého kraje a vypracovali jsme další laboratorní práce v laboratořích školy.

V prvním úkolu si žáci ověřili redukční účinky vitamínu C, neboli antioxidační účinky kyseliny askorbové při reakci s dusičnanem stříbrným, s jodem a s Fehlingovým činidlem. V druhé části laboratorní práce pracovali s barevnými organickými sloučeninami, které svou barvu za určitých podmínek, např. při změně teploty, mohou svou barvu měnit. Tento oblíbený pokus připomíná svým průběhem chemický semafor. Ve třetí úloze měli žáci určit kyselost různých typů půd a doporučit vhodné ošetření vápněním. 

Mgr. Marta Mokrá, vyučující chemie

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.