ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

V pondělí 23. března se vydali žáci 3. třídy, 7. A, 7. B do Prahy na dlouho plánovanou exkurzi. Cílem bylo letiště a výcvikové centrum pilotů.

Nejdříve se na letiště vypravila 3. třída, v té době žáci 7. tříd byli ve výcvikovém centru. Na letišti se nás ujala příjemná průvodkyně, dostali jsme identifikační kartičky, prošli bezpečnostní zónou a prohlídka letiště mohla začít. Nastoupili jsme do autobusu a sledovali přílety i odlety letadel, přesnost přistání, práci techniků na letištní ploše. Viděli jsme přistát i největší letadlo EMIRATES, do jehož nákladního prostoru se vejde i automobil.
Podívali jsme se i do haly, kde jsou hasičská i záchranná auta. Po skončení prohlídky letiště, jsme se vyměnili se žáky 7. tříd a vydali se do výcvikového centra budoucích pilotů. Viděli jsme trenažér skutečného letadla, který je jediný svého druhu ve střední Evropě a pomáhá při přípravě i pilotům ze zahraničí. Seděli jsme v trenažéru, kde je vše jako ve skutečném letadle, zkusili jsme i „řízení“ letadla v kokpitu jako první i druhý pilot. Zajímavé bylo zkusit si evakuaci z letadla na nafukovacím skluzu. Moc se nám líbilo i letadlo, ve kterém se natáčel PAN TAU. Obě exkurze byly zajímavé, můžeme říci úžasné. Dozvěděli jsme se hodně zajímavého a určitě budeme dlouho na tuto společnou akci vzpomínat. Rádi bychom poděkovali panu Ing. J. Filipovi, který nám tyto exkurze doporučil a také se s námi obou akcí zúčastnil a jako pilot z povolání, doplňoval výklad našich průvodců.

Mgr. Ivana Pešťáková, Mgr. I. Codrová, Mgr. E. Lahučká, Mgr. M. Kubicová

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.