Ve středu 10. prosince naše devátá třída opět navštívila chemické laboratoře SŠIS, aby splnila svou další laboratorní práci. Dále měli možnost navštívit prostory vybraných oborů na této škole.

V první části laboratorních prací žáci ověřovali závislost rychlosti chemické reakce na teplotě. Pracovali s roztoky kyselin, zapisovali a upravovali chemickou rovnici reakce. V druhé části zjišťovali, které látky jsou polární a nepolární jejich rozpouštěním v různých rozpouštědlech. Výsledky svých pozorování a měření zaznamenali do svých protokolů.
Pak navštívili odborné učebny kadeřnictví, kosmetiky a pedikúry. Paní učitelka žáky informovala o průběhu studia těchto oborů. V další budově si mohli prohlídnout novou cvičnou kuchyni oboru kuchař číšník.

Mgr. Marta Mokrá

Office 365 přihlášení

Copyright © ZŠ Podharť 2020. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.