ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Ve středu 19. 11. se vydali žáci 3. třídy nocovat do KNIHOVNY SLAVOJ. Společně s dětmi přišly i maminky, které připravily pro malé nocležníky dobroty.

Po odchodu maminek se ujaly dětí paní knihovnice. Děti si vylosovaly barvičku a podle barevných korálků byly rozděleny do týmů. Byly celkem tři – zelený, modrý a žlutý. Všichni plni napětí jsme se odebrali do čítárny. Dozvěděli jsme se, proč se koná Noc s Andersenem a kdo pan Andersen byl. Paní knihovnice nám vysvětlili, že celý večer budeme pracovat jako detektivové. Každý z nás se představil, řekl co rád dělá ve volném čase  a dostal na krk cedulku s označením detektiv. Paní knihovnice nás seznámily s komisařem Vrťapkou jehož příběh byl inspirací pro dnešní večer. Rozděleni do družstev jsme se posilnili dobrotami od maminek a hurá na stanoviště, kde jsme začali pátrat po indiciích, které nás dovedou k pokladu. Každé skupině se podařilo získat důležité indicie, společně se domluvili, která bude první, druhá a třetí. Nyní zbývalo začít pátrat v terénu. Teple jsme se oblékli a šli ven. Pátrání nás zavedlo ke kostelu, který byl první indícií a zde jsme našli zprávu o RUKOPISU KRÁLOVÉDVORSKÉM  a informace o dalším směru pátrání. Druhá indicie byla u kašny na náměstí, třetí nás dovedla k Šindelářské věži a zde jsme získali poslední indícii, která nás vedla pomalu k získání pokladu. Pomáhala nám světýlka, která nás přivedla do sklepení knihovny a zde byl ukrytý poklad. Kufr s pokladem jsme odnesli nahoru a zde společně otevřeli.
Byly zde skutečné poklady. Celá třída dostala knížku a každé z dětí diplom správného čtenáře a detektiva, záložku a sladkost. Zatleskali a poděkovali jsme, že pro nás paní knihovnice připravily krásný program. Hned jsme si půjčili knížku o komisaři Vrťapkovi a budeme si ji ve škole číst. Slíbili jsme si, že se do knihovny vrátíme a přineseme obrázky z této krásné akce. 

Mgr. Ivana Pešťáková

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.