ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Facebook

logo facebooku

Škola pohledem dětí

Anglická knihovna

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 

 

I v tomto školním roce se bude naše škola účastnit projektu Střední školy informatiky a služeb na zkvalitnění výuky chemie a žáci budou laboratorní práce provádět v kvalitně vybavených chemických laboratořích.

Žáci deváté třídy ve své první laboratorní práci poznávali srážecí reakce a prováděli neutralizaci titrací. V prvním úkolu vyráběli „zlato z vody“ – žlutou krystalickou látku jodid olovnatý. Pracovali s vývěvou a Büchnerovou nálevkou. Chemickou reakci zapisovali chemickou rovnicí i iontovým zápisem. V druhém úkolu rozeznávali indikátory kyselých a zásaditých roztoků a provedli neutralizaci hydroxidu sodného roztokem kyseliny chlorovodíkové. Naučili se provádět pipetování balonkem a titrování roztoků. Nakonec z průměrné spotřeby roztoku kyseliny vypočítali koncentraci roztoku hydroxidu. Vyrobené „zlato" jsme si odnesli do školy a vystavili u chemické laboratoře. 

Mgr. Marta Mokrá

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2020. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.