ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Tentokrát se děti z družinky 2. B setkaly v Městské knihovně Slavoj s včelařem.

ěti se cestou obávaly, zda pan včelař nepřinese i živé včelky, přece jen štípnutí od včelky bolí a některé měly ještě živé vzpomínky z léta, kdy je včelka píchla na zahradě. Včelky s sebou neměl, ale přinesl spoustu pomůcek, bez kterých se včelař při sběru medu neobejde. Dětem se nejvíce líbila síťovaná a látková kukla, včelařský klobouk a dýmák, který je nutný k uklidnění včel. Vyprávěl dětem o včelaření v minulosti a ukázal jim slámový včelí úl, který se dnes již nepoužívá. Děti si mohly prohlédnout i úl, který se využívá ke včelaření v současnosti. Dále jsme se dozvěděli o funkci matky, dělnic a chodu včelstva v úle v každém ročním období, co je to plást, co jsou to včelí buňky, kde zraje med, jaké produkty se z medu vyrábějí a jak jsou prospěšné pro naše zdraví. Sladkou tečkou na závěr byla pro děti ochutnávka stáčeného a plástového medu.

Bc. Martina Kuchařová

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.