ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Ve čtvrtek, 22. 5., jsme celý druhý stupeň naší školy šli do kina na film a přednášku o neobyčejném člověku – siru Nicholasi Wintonu.

Zhlédli jsme asi 90-ti minutový dokument o životě a neobyčejném činu vcelku obyčejného člověka, který v nejhorších dobách 20. století pomáhal a obětoval cokoliv za záchranu dětí, dětí, které se narodily v době, kdy se nemilosrdně zabíjelo, kdy jim šlo o život každý den, zkrátka dětí, kterým osud nepřál. Dnes již 105-ti letý pán tehdy zachránil skoro sedm stovek dětí každého věku. Z rozbouřeného Československa je tehdy vlakem poslal na poněkud klidnější západ do Londýna, do nových rodin, k novým milujícím rodičům. Velká část z nich ještě žije a nejen v Británii nebo ČR, ale po celém světě. Jsme velmi rádi, že jsme měli možnost být s životem nadmíru laskavého člověka seznámeni a doufáme, že vyšší moc spravedlivě zasáhne a udělí mu Nobelovu cenu míru. Jako jeden z mála si ji sir Nicholas Winton opravdu zaslouží.

Aneta Baudyšová, 9. třída

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.