Dne 19. 10. se vypravili žáci 3. a 4. ročníku ZŠ Podharť na celodenní vlastivědu a prvouku do Ratibořic a České Skalice. V Muzeu Boženy Němcové jsme se přihlásili na program "DNY TEXTILNÍCH ŘEMESEL ANEB JAK KRTEK KE KALHOTKÁM PŘIŠEL".

Děti se rozdělily do skupinek a potom už se postupně střídaly u jednotlivých stanovišť, na kterých byly připraveny úkoly, kde si děti mohly vyzkoušet - jak se dříve zpracovával len, jak se tkalo, pralo na valše, tisklo, šilo na šlapacím stroji. Děti si vše s velkým zájmem vyzkoušely a každý si domů odnesl ubrousek, na který si natiskl vlastní motiv. Ještě než jsme se rozloučili, tak děti vyplnily anketní lístky a shlédly film O KRTEČKOVI. V závěru vlastivědy a prvouky jsme navštívili zámek v Ratibořicích. Všem se společná "výuka" líbila a těší se na další společné akce.

Mgr. Lenka Paťavová

Office 365 přihlášení

Copyright © ZŠ Podharť 2020. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.