ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Ve čtvrtek 14. května se naši druháci vypravili autobusem do Hájemství, kde probíhala akce k Evropskému týdnu lesů. Hned při zahájení dostaly děti pracovní listy, které vyplňovaly společně při putování po mnoha pečlivě připravených stanovištích.

Každé dítě si našlo "svůj" strom podle keltského stromového kalendáře a data narození. Od studentů Lesnické akademie v Trutnově, královédvorského gymnázia a pracovníků DDM, KRNAPu, Městských lesů Dvora Králové n/L a Lesů ČR se dozvěděli druháci mnoho nových informací a zajímavostí. Vyzkoušeli si měření výšky i šířky stromů, tahání klády (viz foto k článku v Krkonošském deníku z 15. 5. 2009), pohladili si dravé ptáky či koně, prohlédli zajímavé trofeje, lesní techniku, našli jednotlivé vrcholy Krkonoš na jejich zmenšeném modelu. Nechybělo ani opékání párků a vytočení odměny na kole štěstí. Zábavné dopoledne plné zážitků jsme zakončili krásnou procházkou lesem z Hájemství k dětské ozdravovně, odkud nám jel autobus zpět do Dvora Králové.

Mgr. H. Havlíčková

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.