ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

V neděli 4. října jsme se v 7 hodin sešli na nádraží ČD a netrpělivě jsme vyhlíželi příjezd vlaku, který nás dovezl do malé vesničky Všejany.

Lesní cestou jsme více než dvě hodiny šlapali k zámku Loučeň. První a nečekané dobrodružství jsme zažili již v lese - po letní kalamitě tu zbylo spoustu popadaných stromů a výmolů, které jsme museli zdolat. Některým, jak tvrdí žáci, šlo přímo o život. Unavení, ale šťastní, že to máme za sebou, jsme dorazili k zámku Loučeň. Dětská hodinová prohlídka s panem hajným se nám moc líbila. Zasedli jsme také k slavnostně prostřenému stolu, prohlédli si ložnice pana knížete a paní kněžny, zajímavou koupelnu a hudební salónek s klavírem, na který hrál i Jan Masaryk. Za klavírního doprovodu paní učitelky jsme si i my zazpívali. Vyslechli jsme i vyprávění o životě zámeckých dětí i jejich sloužících. Po dobrém obědě v zámecké restauraci přišlo to nejlepší. Vydali jsme se do labyrintária, kde bylo deset přírodních labyrintů a bludišť. Kamenné, dřevěné, pískovcové, atd. Vyzkoušeli jsme si svůj smysl pro orientaci a někteří z nás opravdu zabloudili. Nikdo se ale neztratil a byla to velká legrace. Zpátky jsme již k vlaku jeli autobusem a krátce před 19. hodinou jsme unaveni, ale plni zážitků, dorazili zpět do Dvora. Poznali jsme jiný kraj naší republiky a výlet se všem moc líbil.

Žáci 1. B, 3. a 5. třídy ZŠ Podharť, M. Procházková – vychovatelka, M. Kubicová – učitelka

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.