ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Druhý týden v červenci jsme se rozhodli uspořádat letní tábor zaměřený na anglický jazyk a turistiku. Žáci prvního stupně po celý týden bojovali o prvenství v různých sportovních i vědomostních soutěžích a zdokonalovali se v anglickém jazyce. Některé discipliny, jako např. "Anglická stezka", byly obzvláště pro mladší účastníky tábora fyzicky náročnější. Přesto se nenašel nikdo, kdo by se při plnění úkolů vzdával, i když si mnozí sáhli až na dno svých sil. K překonávání překážek jistě dopomohlo i povzbuzování ostatních kamarádů a pomoc a rada starších a zkušenějších dětí ze skupiny.

Celým táborem se jako nit proplétala pověst o kletbě, seslané na Trollovu boudu, ve které malí žáčci celý týden pobývali a kterou měli svým přičiněním zbavit zakletí. Tato "bouda" je umístěna v klínu Krkonoš, nedaleko Jánských Lázní. K pohodové atmosféře přispěla i její vhodná poloha. Konkrétně fakt, že kolem ní protékal malý potok, který dal podnět k různým soutěžím s vlastnoručně vyrobenými lodičkami.

Děti, rozdělené do tří družstev, všechny úkoly úspěšně splnily, navázaly nová přátelství a ověřily si i své vlastní schopnosti. Radost ze hry a soutěžení ještě umocnila barevná trička, amulety a korálky, které si děti samy vyrobily a mohly se jimi při návratu domů pochlubit. Odměnou všem učitelům za příjemně strávený čas byla otázka mnoha školáků: "A pojedeme příští rok zase?"

Š. Ruprichová, I. Šturmová, I. Codrová, R. Černý

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.