ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Žáci naší školy se již tradičně zapojili do podzimní úklidové akce s názvem „Ukliďme Česko“. V pondělí 13. října se děvčata i chlapci ze třídy 8. B přidali k ostatním dobrovolníkům a ve čtvrti Podharť za pomocí pracovních rukavic a pytlů na separovaný odpad sebrali smetí v okolí podharťského rybníka, na dětském sportovním hřišti ve Slunečné ulici i v okolí naučné stezky u městské nemocnice.

V největším objemu byl zastoupen v nasbíraném odpadu plast a lahve od alkoholu. Děti přírodě dopomohly od 10 kg směsného odpadu a vytřídily plný pytel plastů. Zároveň si znovu připomněly, jak dlouho se odpadky v přírodě rozkládají. Pet láhev např. až 450 let, jednorázové pleny 250 let a hliníková plechovka až 400 let, sklo dokonce tisíce let. Z těchto údajů až mrazí. Nechceme přeci naši zem změnit na smetiště.  Pro 8.B bylo setkání s realitou nejlepší školou života.

Mezi nejkurióznější nálezy patřila stará koloběžka a trekingové boty, které již někomu dosloužily a jejich majitel je zanechal mezi stromy v přilehlém parčíku pod nemocnicí. Mezi zúčastněnými proběhlo hlasování o nejneobvyklejším nálezu a nejlepším sběrači. Ti za odměnu dostali triko a tašku s logem akce.

Tato úklidová činnost žákům ukázala především skrze jejich vlastní zážitek závažnost problému odpadu v přírodě a černých skládek, oživila jejich diskusi na téma odpady a jejich recyklace.

Celkově lze zhodnotit pozitivně to, že pohozených odpadků v letošním roce bylo znatelně méně, za což patří všem spoluobčanům dík.

Mgr. Vaňková Edita, ředitelka školy

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.