ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Žáci 3. B a 4. B prožili v posledním týdnu před Velikonocemi opravdu zajímavě. Nejdříve si v hodinách českého jazyka vysvětlili, proč se týdnu před Velikonocemi říká Pašijový.

Je to podle pašijí – lidových představení a utrpení Ježíše Krista. Potom si přiblížili jednotlivé dny podrobně. Modré pondělí bylo v obou třídách ve znamení modré barvy, úterý jsme byli ve žluté barvě a na Škaredou středu jsme se rozhodně nemračili, aby nám to nezůstalo celý rok, naopak. Napsali jsme si vtipný diktát, za domácí úkol bylo vygruntovat si svoje pokojíčky. Vyráběli jsme přáníčka a pekli ovocnou buchtu. V českém jazyce, a při angličtině jsme četli jarní příběhy, učili se koledy a v hodinách matematiky řešili úlohy tu žluté, tu modré… Třídy jsme vyzdobili větvičkami a barevnými vajíčky. Z těstovin jsme si vyrobili jarní obrázky. Protože prázdniny začínaly na Zelený čtvrtek, vysvětlili jsme si význam dalších dnů dříve a ve středu se rozloučili.

Popřáli si krásné svátky, bohatou pomlázku a paní učitelky nám rozdaly koledu v podobě zákusků z cukrárny U Pastvů a velikonočních perníčků. S úsměvem jsme se rozloučili a těšíme se na další prima akci, kterou pro nás paní učitelky připraví.

Žáci 3. B,4. B a p. uč. tř. – Mgr. Lenka Paťavová a Mgr. Ivana Pešťáková

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.