V pátek 28. 2. 2020 se vypravili žáci první třídy U Štaflíka a Špagetky do knihovny Slavoj, kde na ně čekalo velké překvapení.

Přišla královna a skřítek Slavouš, který hlídá knihovnu, a děti je hezky přivítali. Chtěli jim na úvod přečíst pěknou pohádku, co se ale nestalo. Všechna písmenka byla pryč. Snědl je Písmenkožrout, kterého poslal zlý Nečterád. Děti splnily úkoly od královny, hezky přečetly věty a písmenka se vrátila zpátky do knížek. Písmenkožrout slíbil, že se polepší a děti mohly být pasovány na ČTENÁŘE. Každý dostal pamětní list, průkazku na celý rok zdarma a krásný čtenářský deníček. Do deníčku budou děti s rodiči, nebo s paní učitelkou zapisovat čtení dospěláků a budou je hodnotit. V květnu ukážeme naše deníčky v knihovně a budeme doufat, že se Písmenkožrout už nevrátí a my budeme rádi a dobře číst spoustu hezkých knížek.

Mgr. Ivana Pešťáková

Office 365 přihlášení

Copyright © ZŠ Podharť 2020. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.