ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Facebook

logo facebooku

Škola pohledem dětí

Anglická knihovna

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 

 

V rámci výuky prvouky se žáci 3. třídy tradičně seznamují s historií našeho města a jeho okolím. První akcí byla prohlídka města. Kromě návštěvy kostela jsme viděli pranýř, Šindelářsou věž, zbytky hradeb a Mariánský sloup na náměstí. Děkujeme panu Langfelnerovi za poutavé vyprávění.
Při druhém seznamování s blízkým okolím Dvora Králové jsme navštívili Kuks. Prohlédli jsme si barokní lékárnu a vyzkoušeli si vyrobit tablety a rozdrtit kostky cukru. Podívali jsme se i do Šporkovy hrobky, která působila trochu strašidelně. Počasí nám tentokrát velice nepřálo, tak jsme si zpáteční cestu zkrátili jen na malou procházku a autobusem jsme dojeli zpět.
Třetím a závěrečným výletem po okolí našeho města byla návštěva Miletína. Prohlédli jsme si klášterní sklepení, rodný domek K. J. Erbena a posilnili se miletínskými modlitbičkami. Zpáteční cestou jsme šli po Naučné stezce K. J. Erbena, kde jsou umístěny sochy k postavám z Erbenovy Kytice.
Mgr. Kateřina Křivánková

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2020. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.