ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Facebook

logo facebooku

Škola pohledem dětí

Anglická knihovna

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 

 

V pátek 7. června naši žáci osmých a devátých tříd navštívili městskou knihovnu Slavoj, kde byl pro ně připravený vzdělávací program s názvem MOST! Máme ho rádi, ale víme proč? Jednalo se o didaktické zpracování seriálu MOST. Ten se stal celorepublikovým fenoménem, který zaznamenaly i děti. Vzhledem k tematice, které se seriál věnuje, by ale neměl zůstat bez povšimnutí a dalšího rozboru. Lektoři během semináře s žáky probrali témata diskriminace, xenofobie a rasismus, stereotypy a předsudky, toleranci a respekt, využití sociálních sítí při práci s menšinami. Zároveň se společně zamýšleli, proč seriál tolik zaujal a trhal rekordy ve sledovanosti. Během aktivity ve skupinách přemýšleli o svých možných sousedech inspirovaných postavami ze seriálu.
Mgr. M. Mokrá, metodik prevence

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2020. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.