ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Opět po roce 30. 1. 2019 proběhl na Střední škole informatiky a služeb tradiční chemický turnaj, který prověří znalosti a dovednosti žáků základních škol v především přírodovědných oborech. Naši školu reprezentovala dvě tříčlenná družstva - Adam Nápravník, Václav Lokvenc a Ondřej Houžvic, a dále Aneta Vaňurová, Vendy Jarolímková a Jan Troch z deváté třídy.
V chemických laboratořích provedli několik separačních metod - chromatografii, extrakci, filtraci a destilaci. V další laboratoři museli soutěžící zapsat chemické reakce chemickými rovnicemi a správně pojmenovat chemikálie odbornými i tradičními názvy. V počítačové učebně ve speciálním programu sestavovali vzorce organických sloučenin a v poslední učebně pak museli dálkově ovládaným robotem překonat danou trasu.
Do soutěže se letos přihlásilo 23 družstev a o pořadí na výsledné listině někdy rozhodovalo jen půl bodu. Naše úspěšnější chlapecké družstvo obsadilo pěkné deváté místo. Všem šesti soutěžícím děkuji za reprezentaci školy.
Mgr. Marta Mokrá, učitelka chemie

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.