ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Facebook

logo facebooku

Škola pohledem dětí

Anglická knihovna

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 

 

Slunný, leč trochu mrazivý den strávili společně žáci 6. tříd návštěvou Hvězdárny a planetária v Hradci Králové. První část exkurze se odehrávala v moderním digitálním planetáriu, kde si žáci podrobně prohlédli hvězdnou oblohu, lehce se seznámili s antickou mytologií a zhlédli film o kosmických srážkách. Byli doslova pohlceni vesmírem, protože na kopulovité projekční stěně kolem nich létaly asteroidy i komety. Podívali se zblízka také na Venuši, Mars a měsíce Europa a Titan. V druhé části programu jsme se přemístili do staré budovy a ze střechy jsme si prohlédli Slunce a pan průvodce nám vysvětlil, co je to Foucaltovo kyvadlo. Vyčerpávající program na Hvězdárně doplnila krátká procházka po galaktické stezce, dál než k Marsu jsme se nedostali.
Chválím žáky za nesmírný zájem o vesmír, chytré odpovědi a dobré chování během téměř celé exkurze.
Mgr. Vojtěch Hulík

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2020. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.