ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Také v tomto již pomalu končícím školním roce se naši žáci účastnili několika matematických soutěží na různých úrovních a v různých kategoriích.

Hned v září proběhlo školní kolo Logické olympiády, ve které do krajského kola postoupil Michal Stejskal z 5. A a obsadil krásné dvanácté místo z 52 soutěžících.
Během podzimu a zimy se žáci od pátých do devátých ročníků mohli zúčastnit školního kola Matematické olympiády. V lednu do okresního kola postoupili dva úspěšní řešitelé Karolína Ježková a Matěj Kubíček z 5. A. V dubnu proběhlo okresní kolo pro starší ročníky a za naši školu postoupili ze 7. A Kateřina Kubíčková a ze 7. B Adam Sziemeister. Matematická olympiáda je pro žáky náročná na řešení i na přípravu a jsme rádi, že jsou na naší škole takoví schopní žáci.
Na konci března nás čekal Matematický klokan, který je určen pro žáky od 2. až do 9. ročníků. V nejmladší kategorii Cvrček byl nejlepší Ondřej Hoffmann z 2. A, Robert Žuna z 3. A, Matěj Prouza a Pavlína Rolfová z 2. B. V kategorii Klokánek to byla Kateřina Škopová a Matěj Kubíček z 5. A a Richard Kvášovský z 5. B. V kategorii Benjamin, tj. šesťáci a sedmáci, zabodovali Vlastimil Rolf, Andrea Langerová, Rob Chrisstoffels a Jan Vancl. Největšího úspěchu však dosáhl Tomáš Mencl z 8. třídy, který v kategorii Kadet, obsadil 10. místo v okrese Trutnov.
V dubnu následovalo školní kolo Pythagoriády. V pátých třídách k úspěšným řešitelům patřili Aneta Hýbnerová, Karolína Ježková, Kateřina Škopová, Tomáš Vancl a Matěj Kubíček, v sedmých ročnících Jaroslav Šimkulák, Vojtěch Benák, Šimon Janák, Milan Pištora, Vlastimil Rolf, Markéta Žižková, Rob Chrisstoffels a Adam Sziemeister. V okresním kole v květnu pak zazářil Adam, který obsadil 2. až 3. místo a Rob se stal úspěšným řešitelem.
V 5. B, 7. A a 7. B jsme měli i třídní soutěž v řešení matematických úloh. Nejlépe v jednotlivých třídách dopadli Pavlína Jansová, Markéta Žižková a Rob Chrisstoffels.
Děkujeme všem žákům za účast, aktivitu a reprezentaci naší školy v těchto matematických soutěžích. Gratulujeme k pěkným výkonům a přejeme mnoho dalších úspěchů.

za vyučující matematiky Marta Mokrá

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.