ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Na celkem netradiční místa se v rámci svého posledního školního výletu vydala 9. třída. Po zdlouhavé cestě jsme dorazili do autokempu v Litoměřicích,

kde jsme bydleli přímo u soutoku Labe a Ohře, navíc jsme se nacházeli v centru města a měli vše na dosah. První den jsme navštívili Malou pevnost v nedalekém Terezíně, žáky zaujal svým poutavým výkladem náš pan průvodce a zopakovali jsme si krutou historii našeho státu. Druhý den jsme naplánovali pěší výlet na památnou horu Říp. Vyrazili jsme z Roudnice nad Labem, po dvou hodinách jsme se dostali až k cíli. Přímo na vrcholu hory stojí Rotunda sv. Jiří, ale možná zajímavější byly výhledy do okolí, protože jsme mohli zopakovat trochu místopisu České republiky. Volný čas po návratu do kempu děti strávili koupáním v Labi nebo hraním her. Poslední den jsme prošli centrum Litoměřic, nahlédli do světničky, kde zemřel Karel Hynek Mácha.
Výlety v deváté třídě bývají obávané, ale mile rád můžu konstatovat, že jsme neřešili žádný velký problém, děti se bavily po svém a všichni byli spokojeni. Navíc měl výlet vzdělávací rozměry a určitě zůstanou žákům příjemné vzpomínky na jejich poslední společný výlet.

Mgr. Vojtěch Hulík

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.