ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Facebook

logo facebooku

Škola pohledem dětí

Anglická knihovna

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 

 

Ve čtvrtek 1. března se naše devátá třída vzdělávala na Střední škole informatiky a služeb v laboratořích a učebnách chemie a fyziky pod vedením středoškolských pedagogů. V chemických laboratořích se věnovali anorganické chemii - vzniku solí srážecími reakcemi. Pozorovali různé barevné změny, podle kterých pak poznávali typ sraženiny - vzniklé soli. Procvičili si také zápis chemických reakcí a iontový zápis srážecí reakce.

Ve druhé části se zabývali organickou chemií - sledovali vlastnosti a reakce sacharidů. Sledovali jejich rozpustnost a dokazovali redukční účinky sacharidů. Vysvětlili si význam glukosy pro lidský organismus a princip diabetu.
V učebně fyziky dále pracovali s výukovou stavebnicí iTriangle na téma "Simulace vodní a větrné turbíny". Zopakovali si druhy obnovitelné energie. V druhé části se věnovali optickým jevům a vyzkoušeli si např. speciální brýle, které ukazují práci našeho mozku.

vyučující Marta Mokrá a Ivana Codrová

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2020. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.