Malá osada mezi Hradcem Králové a Hořicemi – Všestary byla cílem naší třídní vlastivědné exkurze dne 7. června.

Cílem naší trasy byl Archeopark, který nás seznámil s životem pravěkých lidí na území České republiky. Za tímto účelem vznikla originální třípatrová expozice, ale i muzeum v přírodě. V přízemí budovy nazvané „podsvětí“ jsme se seznámili s tajuplným světem pravěkých lidí, našli jsme zde jeskyni s malbami, akvárium s archeologickými nálezy, pazourkové doly. V prvním patře nás nadchl obrovský model pravěké krajiny s tématy ze života lidí v pravěku. V druhém patře nazvané „nebe“ se nachází přehled celého pravěku Čech a Moravy. Všichni čtvrťáci byli nadšeni natolik, že zde chtěli přespat. Určitě se do krásného archeoparku  někdy vrátíme. Děkujeme za krásnou exkurzi.

tř. uč Elena Lahučká, p. uč Zdena Červinková

Office 365 přihlášení

Copyright © ZŠ Podharť 2020. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.