ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

I v letošním školním roce pokračujeme ve spolupráci se Střední školou informatiky a služeb návštěvou jejich chemických laboratoří.

Ve čtvrtek 18. května je navštívili naši osmáci. Nejprve jsme si zopakovali bezpečné chování v laboratořích. Experimentování jsme začali fyzikálním demonstračním pokusem, ve kterém jsme pomocí senzorů Pasco pozorovali šíření tepla různě zbarvenými materiály. Dále jsme měli možnost pozorovat princip fungování solárního panelu při výrobě elektrické energie.
Pak jsme se přesunuli do chemické laboratoře, kde pro nás byly připravené pokusy s kyselinami a hydroxidy. Museli jsme si navážit látky pevné a odměřit kapaliny. Pozorovali jsme účinky hydroxidu sodného na glukosu, tzv. semafor. Sledovali jsme výbušnost vodíku a reakci kyseliny chlorovodíkové na vápenec. Experimentování jsme zakončili ověřením hygroskopických účinků na organické materiály. 

Mgr. Marta Mokrá, učitelka chemie

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.