ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Ve čtvrtek 6. dubna naše třída vycestovala do Liberce navštívit IQlandii, abychom si rozšířili naše obzory v zeměpisu a přírodopisu.

Cesta vlakem nám uběhla rychle. V IQlandii jsme si nejprve prošli expozici věnovanou geologickým procesům na planetě Zemi. Pozorovali jsme animaci pohybů zemských desek, vývoj povrchu Země od prvohor do dnešní doby, dozvěděli jsme se zajímavosti o zkamenělinách a poznávali nerosty a horniny. V přízemí jsme si vyzkoušeli různé způsoby využití síly vody člověkem.
Prošli jsme po schodišti, představujícím cestu z jádra Země na její povrch, do vyššího patra a začali jsme zkoumat přírodní živly. Vyzkoušeli jsme si, co dokáže zemětřesení a uragán. Viděli jsme dokumentární záběry z přírodních katastrof. Pozorovali a poslouchali jsme také symfonii blesků a mnohé další přírodní jevy.
Po krátkém občerstvení jsme šli do planetária na domluvený program. Ve speciální místnosti s kulatým stropem jsme pozorovali pohyby Země, Slunce a Měsíce a střídání ročních období. Měřili jsme, jak postavení Země ovlivňuje teploty na zemském povrchu a "viděli" jsme dokonce černou díru. Po programu jsme pokračovali v prohlídce expozic o cestování vesmírem.  Ti odvážnější z nás usedli do křesla kosmonautů a zkusili si výkruty a lopingy.

Úžasná byla expozice o lidském těle, kde jsme otestovali naše smysly, sílu a rychlost, změřili si tep, laparoskopicky jsme operovali a promluvili jsme si s robotem. Určitě jsme nestihli všechno prozkoumat. Byli jsme obklopeni zajímavými a důležitými informacemi o našem světě. I naše cesta domů byla zajímavá. Díky vyvrácenému stromu na vlakových kolejích jsme část cesty museli překonat náhradní autobusovou dopravou. Tolik lidí v autobuse asi nikdo z nás ještě nezažil! Cestou v něm jsme ale řešili víc to, co se nám v IQlandii nejvíc líbilo. 

Marta Mokrá a Ivana Codrová

 

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.