ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Facebook

logo facebooku

Škola pohledem dětí

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

 

V průběhu února a března všechny ročníky 2. stupně postupně navštívila nprap. Šárka Pižlová, tisková mluvčí Policie České republiky v Trutnově.

Každé setkání začalo přednáškou o formách šikany a kyberšikany a druhá část obsahovala krátký hraný film s následnou diskuzí se žáky.
Žáci se dozvěděli, jak probíhá šikana přes sociální sítě, např. pomlouváním, odhalováním cizích tajemství a důvěrných informací, vydíráním, zveřejněním natočených videí obsahujících fyzické nebo psychické týrání oběti. Slyšeli některé možné důsledky neopatrného chování na sociálních sítích a možnosti, jak se chránit před zneužitím prostřednictvím těchto sítí.
K zamyšlení je jistě i to, že si lidé tvoří falešné profily na facebooku. Je dána spodní věková hranice, kdy může mít dítě profil na facebooku, a žáci to obcházejí tím, že si změní rok narození. Proč by něco takového nemohl udělat i dospělý člověk s nebezpečnými úmysly a věk si naopak nesnížil a nedal si vhodnou fotku?! Stačí si vyslechnout vyprávění reálných příběhů, které nedopadly dobře. A také se zamyslete - kolik "přátel" máte na facebooku? Film dětem ukázal, jak může probíhat a dopadnout psychické a fyzické týrání žáka na základní škole, pokud se o problému nemluví a neřeší se. 

Mgr. Marta Mokrá

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2020. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.