Ve středu 16. 11. čekalo na druháčky – "TŘÍDU U KRTEČKA" překvapení. Tím překvapením byl projektový den – Loučení s podzimem.

V rámci prvouky, českého jazyka, matematiky a výtvarky jsme den pojmenovali na"JABLÍČKA".
Ráno jsme si přečetli básničky o jablíčkách, vyhledávali slova o jablíčkách v textu. Básničku od Zuzany Kopecké jsme napsali a dokreslili obrázek. Vyprávěli jsme si o podzimu, o jabloni, o jejích plodech – kdy se sklízí a jak jinak se ještě jablíčka dají zpracovat. Ve třídě proběhla ochutnávka různých druhů jablíček, která děti přinesly a ukázali jsme si i větvičku jabloně.
Po velké přestávce jsme se přesunuli do kuchyňky, kde došlo na zpracování jablíček.  Oloupali, nastrouhali a samozřejmě snědli. Moc nám chutnalo. Kuchyňku jsme vzorně uklidili a pustili se do řešení matematické úlohy. Společným obrázkem jsme zakončili naše jablíčkové dopoledne a v rámci výuky se těšíme na další společné projekty.

Mgr. Ivana Pešťáková

Office 365 přihlášení

Copyright © ZŠ Podharť 2020. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.